Łatwo dostępna i komfortowa kabina, ekologiczny silnik o dużej mocy, spora ładowność – te elementy sprawiają, że ciężarówki DAF CF cieszą się uznaniem w oczach kierowców i właścicieli firm. Modele aut DAF CF 85, 75 i 65 przeznaczone są przede wszystkim do średniodystansowego transportu płynów i sypkich materiałów, w tym odpadów oraz cystern, ale sprawdzą się także w branży budowlanej. Wśród modeli, które znajdziemy w sprzedaży, są samochody DAF CF:

 • 290,
 • 340,
 • 410,
 • 440.

Jakie parametry i dane techniczne aut marki DAF z serii CF sprawiają, że wciąż widzimy je na polskich i europejskich trasach?

Seria DAF CF do różnorodnych zastosowań


Producent ciągników siodłowych DAF zadbał o jakość poszczególnych komponentów – wszystko po to, by auta sprawdziły się w wielu różnych sytuacjach. Można wybrać samochody w konfiguracjach dwu-, trzy- lub czteroosiowych, z jedną osią napędową lub dwiema. Zespół projektowy wziął pod uwagę sugestie kierowców i stworzył samochód ciężarowy DAF CF wyposażony w:

 • podgrzewane lusterka o szerokim polu widzenia,
 • wysoce wydajny, bardziej przyjazny dla środowiska silnik PACCAR (w autach CF 75 i 85) i GR (w CF 65),
 • deskę rozdzielczą z intuicyjnym panelem do obsługi,
 • ręczną lub automatyczną skrzynię biegów zapewniającą komfort prowadzenia,
 • opcjonalne, zintegrowane światła montowane w dachu.

Kabiny DAF CF dostosowane do najbardziej wymagających użytkowników


Szeroka gama zastosowań samochodów z serii DAF CF 85, 75 i 65 sprawia, że producent musiał stworzyć różnego rodzaju kabiny DAF. W ofercie znalazły się trzy różne opcje kabin:

 • dzienna Day Cab,
 • sypialna Sleep Cab,
 • z podwyższonym dachem (2,23 m) Space Cab – najbardziej przestronna w swojej klasie.

Każda z nich zapewnia widoczność na najwyższym poziomie, niewielkie wymiary zewnętrzne i dużo miejsca w środku oraz łatwy dostęp dzięki zastosowaniu dużych drzwi, niskiej podłogi i podświetlanych stopni. Niski poziom hałasu w trakcie jazdy pozwala kierowcy skupić się na drodze. W kabinie znajduje się nawet 900 litrów przestrzeni do przechowywania, w tym schowki nad przednią szybą, w których warto zainstalować kuchenkę mikrofalową. Z kolei pod łóżkiem można zamontować lodówkę. Stylowe otoczenie w ciepłej kolorystyce sprawia wrażenie domowego wnętrza, dzięki czemu kierowca może efektywnie odpocząć. Te wszystkie elementy wyposażenia i parametry DAF CF sprawiają, że wnętrze jest przystosowane nawet do kilkutygodniowych podróży, podczas których komfortowy nocny wypoczynek zapewnia wygodna leżanka ze sprężynowym materacem. Wysoki komfort czeka też na kierowcę w trakcie pracy – ergonomiczny fotel, z podparciem lędźwiowym, dostosowuje się do ciała i redukuje zmęczenie, zapewniając jednocześnie optymalne podparcie dla kręgosłupa. Obszary, które są narażone na częstsze zabrudzenia, wykończone są ciemniejszym kolorem tapicerki, co ułatwia utrzymanie czystości.

Komfort przebywania w kabinie zwiększają także funkcje klimatyzacji, w które wyposażony jest DAF CF. To między innymi:

 • odszranianie,
 • wentylacja i ogrzewanie (czasowe) w trakcie postoju,
 • automatyczna recyrkulacja powietrza.

Dzięki specjalnemu panelowi kierowca może sterować klimatyzacją, przebywając na leżance.

DAF CF – bezpieczeństwo i wydajność na pierwszym miejscu


Producent wyposażył auta DAF CF w szereg funkcji poprawiających bezpieczeństwo, takich jak:

 • możliwość regulacji ustawienia kierownicy,
 • kamery zewnętrzne,
 • lusterka zapewniające większy kąt widzenia niż dotychczas,
 • system informowania o możliwej kolizji (FCW),
 • adaptowalny tempomat (ACC),
 • montowana w kierownicy, opcjonalna funkcja obsługi telefonu “hands-free”,
 • owiewki narożne ułatwiające utrzymanie w czystości szyb i lusterek.

Panel deski rozdzielczej w DAF CF jest czytelny dzięki zastosowaniu nowych, ulepszonych czcionek. Co więcej, auta DAF CF pozwalają na jak najbardziej ekonomiczną jazdę. W tym celu zamontowano w nich system zalecający najlepszy moment do zmiany biegu. Kierowca jest także na bieżąco informowany o poziomie zużycia paliwa, dzięki czemu DAF CF jest ekonomiczny i ekologiczny, zwłaszcza że najnowszy model spełnia normę emisji spalin Euro 6, ustanowioną przez władze Unii Europejskiej.

Auta ciężarowe DAF CF – dla miłośników nowoczesnego designu


Wielu kierowców ceni nie tylko dane techniczne, którymi może pochwalić się DAF CF, ale także ich nowoczesny wygląd zarówno w kabinie, jak i na zewnątrz. To wszystko sprawia, że auta są komfortowe w prowadzeniu i użytkowaniu, a ponadto bardzo uniwersalne. Na uwagę zasługują srebrne listwy kraty powietrza nadające samochodom wyjątkowy design. Liczne możliwości konfiguracji sprawiają, że parametry techniczne aut ciężarowych DAF CF można dopasować do indywidualnych potrzeb i rodzaju realizowanego transportu.

Auta DAF CF – najlepsze parametry techniczne, najwyższy poziom wydajności


Wydajność i dużą moc zapewniają silniki PACCAR z mocą od 220 do 510 koni mechanicznych, z wysokim momentem obrotowym, o niewielkim spalaniu – dzięki nim użytkowanie samochodu jest opłacalne, a efektywność transportu wysoka. Samochody są zwrotne, a ich prowadzenie to czysta przyjemność. Auta DAF CF, wyróżniające się danymi technicznymi oferującymi dużą wydajność, sprawdzają się jako cysterny i wozy strażackie. Szerokie możliwości adaptacji podwozia, solidna konstrukcja i silniki o dużej mocy sprawiają, że DAF CF 65, 75 i 85 są wyjątkowo uniwersalne i efektywne zarówno w transporcie długodystansowym, jak i miejskim. Podzespoły najwyższej jakości umożliwiają zmniejszenie częstotliwości przeglądów, co widocznie zmniejsza koszty eksploatacji auta. Bogaty asortyment używanych części DAF dostępnych w sklepach stacjonarnych i online to z kolei możliwość naprawy ciągnika DAF CF 65, 75 i 85 za nieduże pieniądze.

 

Może Cię zainteresować również: