Wiesz, za co jest odpowiedzialny dyferencjał DAF oraz most DAF? To elementy układu napędowego, których zadaniem jest przede wszystkim przenoszenie napędu z wału napędowego na koła. By wkład mostu DAF pracował płynnie i wyrównywał różnice w prędkościach na dwóch różnych osiach, trzeba o niego odpowiednio dbać, m.in. sprawdzać stan uszczelek i regularnie uzupełniać olej. Co jednak wówczas, gdy obudowa mostu DAF lub dyferencjał DAF zużyły się na tyle, że nie da się ich zregenerować lub naprawić? Warto postawić na oryginalne, używane części DAF pochodzące z demontażu, które oferuje zainteresowanym Klientom internetowy sklep TRUCK BP.

Dyferencjał DAF – zasada działania

Jeździsz ciężarówką po trudnym terenie? Pokonujesz liczne zakręty w górach? Dyferencjał DAF w Twoim aucie jest wykorzystywany bardzo często i może ulec awarii, zwłaszcza po wielu latach użytkowania. Wszystko dlatego, że na zakrętach koła z prawej i lewej strony mają różną prędkość – dyferencjał, inaczej określany jako mechanizm różnicowy, odpowiada za jej wyrównywanie. Skład mostu DAF to jednak nie tylko dyferencjał, ale także:

  • obudowa mostu, która występuje w tzw. sztywnych mostach montowanych w autach ciężarowych oraz autobusach,
  • półosie,
  • przekładnia główna.

Most, wkład mostu i obudowa mostu DAF tylko w TRUCK BP

Jeśli Twoje auto hałasuje podczas zakrętów, bardzo prawdopodobne, że most DAF zużył się na skutek intensywnej eksploatacji. Mechanik powiedział Ci, że regeneracja komponentów jest nieopłacalna, ale nie chcesz kupować nowego wkładu mostu DAF? Wybierz oryginalne, używane części, które pochodzą z demontażu. W TRUCK BP przechodzą dokładny przegląd techniczny pod kątem stopnia zużycia, sprawności i gwarantowanego poziomu bezpieczeństwa. Dzięki temu masz pewność, że decydujesz się na w pełni sprawne części DAF w atrakcyjnej cenie.