Cenisz sobie nietuzinkowe rozwiązania, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni? Chcesz mieć idealny fotel wypoczynkowy, który zwróci uwagę domowników i gości? W takim razie sprawdź nasze fotele z rattanu. Fotele rattanowe wykonano ręcznie z niezwykłą starannością. Mogą stać się wyposażeniem Twojego mieszkania, ale doskonale sprawdzą się również na zewnątrz. Rattanowe fotele z naszego sklepu stworzyli wykwalifikowani rzemieślnicy z Indonezji. To meble, które pomogą Ci stworzyć niepowtarzalny klimat. Naturalny materiał foteli budzi przyjemne skojarzenia z odpoczynkiem i wakacjami.

MAN czy DAF? Jeśli zastanawiasz się, jaki samochód ciężarowy wybrać dla swojej firmy, na pewno bierzesz pod uwagę te dwie marki. To czołowi producenci samochodów ciężarowych, z których fabryk wyszła szeroka gama samochodów dostawczych, ciężkich samochodów ciężarowych i innych pojazdów do użytku komercyjnego. W tym artykule omówimy, czym charakteryzują się ciężarówki MAN i DAF. Porównamy również ich mocne strony, aby pomóc Ci zdecydować, który z nich jest odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Co warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu ciężarowego?


Jeśli chodzi o wybór ciężarówki do użytku biznesowego, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest oszczędność paliwa, ponieważ może mieć duży wpływ na wyniki finansowe. Warto też wziąć pod uwagę rozmiar i wagę ciężarówki – czy firma posiada modele dostosowane do specyfiki Twojej działalności? Kolejnymi czynnikami wpływającym na wybór są rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu jazdy. Ten ostatni nabiera tym większego znaczenia, im dłuższe trasy ma pokonywać samochód. Dochodzi jeszcze kwestia dostępności i ceny części oraz usług związanych z naprawami i serwisowaniem. Czy koszty serwisowania intensywnie eksploatowanej ciężarówki nie okażą się zbyt wysokie? Coraz więcej przedsiębiorstw poszukuje też samochodów z rozmaitymi rozwiązaniami dotyczącymi ochrony środowiska. Jeśli zależy Ci na wizerunku firmy odpowiedzialnej społecznie, prawdopodobnie będziesz chciał ocenić samochód również pod tym kątem.

Ciężarówki MAN – najważniejsze zalety


W dzisiejszych czasach kluczowa wydaje się oszczędność paliwa, a MAN w porównaniu do innych samochodów ciężarowych charakteryzuje się jednym z najniższych współczynników spalania. Producent wyprzedza pod tym względem nawet siebie – w samochody nowej generacji spalają nawet 8,2% mniej paliwa niż wcześniej.

MAN wypracował również szereg rozwiązań w celu zwiększenia komfortu kierowcy i poprawy bezpieczeństwa. Jego pojazdy: wyposażone są w wiele funkcji wspomagania, które można obsługiwać bez odrywania uwagi od tego, co dzieje się na drodze. Innowacją w tym zakresie jest m.in. odejście od klasycznych lusterek zewnętrznych na rzecz systemu podglądu przy pomocy kamer. Dla osób odpowiedzialnych za floty pojazdów ułatwieniem są nowe rozwiązania cyfrowe, wpływające na efektywność. Dostarczają one analiz na temat wykorzystania samochodów i kierowców.

DAF – charakterystyka marki i największe zalety ciężarówek


Historia marki DAF zaczęła się już w 1928 roku, kiedy dwójka braci założyła mały warsztat. Z czasem przekształcił się on w fabrykę naczep, które od początku słynęły z dużej ładowności. W kolejnych latach pod marką DAF wychodziły również pojazdy wojskowe i silniki do samochodów. U progu lat 80. firma skupiła się na produkcji samochodów ciężarowych, co robi do tej pory.

Nowe generacje samochodów ciężarowych DAF wyposażone są w szereg rozwiązań zmniejszających koszty eksploatacji i obniżających emisję spalin. Projektanci DAF biorą pod uwagę to, jak wiele godzin spędzają w ich samochodach kierowcy, i od lat słyną z tworzenia wygodnych, przestronnych kabin, oraz dodatkowych rozwiązań zwiększających komfort – np. możliwości włączenia ogrzewania podczas jazdy. Marka DAF ceniona jest również za regulację zawieszenia i funkcjonalny komputer pokładowy.

DAF vs MAN – podsumowanie


Zarówno ciężarówki MAN, jak i DAF cieszą się dobrą reputacją i są w stanie poradzić sobie z trudnymi zadaniami. Przy wyborze warto więc kierować się czynnikami wskazanymi powyżej i dostępnym budżetem. Jak wszystkie inne pojazdy, MAN i DAF wymagają regularnej konserwacji i napraw, aby działały płynnie. Na szczęście minęły już czasy, kiedy części do samochodów ciężarowych trzeba było ściągać z zagranicy, często sporo do nich dopłacając. Dziś można zamówić je online z szybką dostawą. W TRUCKBP znajdziesz części DAF z pewnego źródła w bardzo konkurencyjnej cenie, dzięki czemu eksploatacja tego samochodu stanie się jeszcze tańsza.

 

Może Cię zainteresować również: