Poszukujesz oryginalnych części do pojazdu DAF LF? W takim razie koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Posiadamy części do ciężarówek, które sprawdzą się niezawodnie!

DAF LF – co to za pojazd?


Nasz serwis samochodów ciężarowych proponuje klientom wyłącznie najwyższej jakości części do różnego rodzaju pojazdów. Szczególnie szeroki wybór elementów dotyczy samochodu DAF LF. Dlaczego tego typu pojazd jest aż tak popularny?

DAF LF to zdecydowanie doskonały pojazd dystrybucyjny, który jest chwalony nie tylko przez jego operatorów, ale również kierowców. Pojazd ten wyposażony jest między innymi w zoptymalizowane układy napędowe, które odpowiadają za maksymalną wręcz oszczędność paliwa. Samochody DAF LF mają także bardzo komfortowe wnętrze, a także wyjątkowo dobrą widoczność z kabiny, co doceniają zarówno kierowcy, jak i pasażerowie. Opisywany przez nas model LF to przede wszystkim niezwykle wysoka ładowność oraz wytrzymałość. Pojazd jest też bardzo zwrotny, przy czym kieruje się nim wyjątkowo łatwo. Samochody dystrybucyjne tej firmy są dodatkowo nieustannie ulepszane – nic zatem dziwnego, że korzystają z nich największe firmy transportowe z całego świata.

DAF LF 45 – dane techniczne pojazdu


Opisując pojazd DALF 45, nie sposób nie wspomnieć o jego układzie napędowym. Plasuje się on w przedziale od 7,5 do 12 ton, zatem jest jak najbardziej zadowalający. Paleta posiada aż osiem mocy silnika – od 140 do 300 kilometrów, które rozłożone są między dwa silniki. Posiadają one odpowiednio 4,5 oraz 6,7 litrów pojemności skokowej.

Główny silnik jest czterocylindrowy w układzie rzędowym; silnik GR z kolei ma aż sześć cylindrów w dokładnie tym samym układzie. Maksymalna moc silnika osiągana jest od 2.100 do 2.300 obrotów na minutę; maksymalny moment obrotowy, czyli 760 Nm osiągnięty zostaje przy 1.400 do 1.800 obrotów na minutę. Układ ten pracuje zatem na najwyższych obrotach, przez co najczęściej wykorzystuje się go właśnie do pracy na długich dystansach.

DAF LF 45 – spalanie


W przypadku pojazdu DAF LF 45 testy wykazały, że przy średniej prędkości 77,86 kilometrów na godzinę, średnie zużycie paliwa wynosiło wówczas 22,16 litrów na sto kilometrów. Wiele osób uważa, że ten rodzaj pojazdu wyposażony został w stosunkowo mały zbiornik paliwa – zmieścić on może jedynie 168 litrów. Mimo tych negatywnych komentarzy, pełny bak pozwala na przejechanie nawet tysiąca kilometrów, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Jeżeli jesteś właścicielem opisywanego pojazdu i poszukujesz zamiennych części DAF do tego samochodu, koniecznie zgłoś się do nas! Mamy w ofercie między innymi silniki DAF oraz kabiny DAF. Asortyment jest jednak znacznie bardziej rozbudowany – zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami na stronie internetowej. Warto jeszcze podkreślić, że swoim klientom proponujemy wyłącznie oryginalne części, które sprawdzą się niezawodnie. Inwestowanie w elementy niewiadomego pochodzenia nie ma większego sensu. Mogą one nie tylko nie działać, ale również doprowadzić do znacznie większej awarii.