Nowoczesna i luksusowa – taka jest nowa seria aut ciężarowych do transportu międzynarodowego Scania S. Co ją wyróżnia? Jak prezentuje się nowa Scania S i jej wnętrze? Dlaczego warto w nią zainwestować? Poznaj sekrety jej budowy i wyposaż swoją firmę w ciągnik siodłowy o niespotykanych dotychczas zaletach.

Co wyróżnia Scanię S?


Scania S służy przede wszystkim do transportu międzynarodowego i na tle innych ciągników siodłowych z tego segmentu wyróżnia się nowoczesnymi rozwiązaniami zwiększającymi wydajność. Wśród nich wymienić warto:

 • długi czas bezawaryjnej jazdy,
 • możliwość optymalizacji załadunku,
 • możliwość wykorzystania do transportu zwierząt, żywności w chłodniach i wielu innych ładunków,
 • wydajne silniki, wyposażone w udoskonalone wtryskiwacze, układ chłodzenia i komory spalania oraz nowe przełożenie tylnej osi, co zmniejsza zużycie paliwa o 3% i niskie obroty silnika nawet przy większych prędkościach,
 • ograniczony negatywny wpływ na środowisko naturalne dzięki zastosowaniu systemu oczyszczenia spalin i nowoczesnego układu SCR oraz EGR prowadzącego do recyrkulacji spalin,
 • nowy sposób sterowania unoszoną osią skrętną, co zwiększa nośność i ogranicza zużycie ogumienia,
 • tempomat dostosowujący prędkość do ukształtowania terenu,
 • kurtyny boczne.

Nowa Scania S w służbie bezpieczeństwa


Producenci w każdej nowej wersji swoich pojazdów rozwijają aspekty związane z bezpieczeństwem. Nie inaczej jest w przypadku nowych pojazdów Scania S, w których wprowadzono szeroki zakres układów bezpieczeństwa:

 • ESP stabilizujący tor jazdy,
 • Scania LDW informujący kierowcę o przekroczeniu linii
 • AEB – zaawansowany system hamowania awaryjnego,

Scania S to także kabina, która zapewnia odpowiednią widoczność i komfort jazdy poprzez zastosowanie świateł LED wkomponowanych w kabinę w taki sposób, by nie zwiększać oporu powietrza. Producenci Scania S zdecydowali się obniżyć krawędź bocznych szyb i zwiększyć ich powierzchnię. Co więcej, kierowca podczas jazdy bez problemu sięga do wszelkich przycisków, co również zwiększa bezpieczeństwo.

Kabina Scania S – dla maksymalnego komfortu kierowcy


Kabina nowych pojazdów Scania S oraz wnętrze pojazdu to nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy i wypoczynku w trakcie transportów zagranicznych. Kierowca może w 100% dostosować pozycję fotela do swoich potrzeb. Doskonała izolacja sprawia, że klimatyzacja skutecznie chłodzi wnętrze Scania S nawet w wysokich temperaturach. Efektywny sen zapewnia leżanka z materacem z wypełnieniem piankowym lub sprężynami bonnelowymi albo kieszeniowymi. Liczne schowki zapewniają miejsce na rzeczy nawet w trakcie długich przejazdów.

Nowa Scania S – łatwa i szybka naprawa


Auta Scania, w tym pojazdy Scania S do transportu międzynarodowego, są bardzo popularne wśród właścicieli firm transportowych i chwalone przez zawodowych kierowców. Dlatego też bez problemu można je naprawić w razie awarii, kupując nie tylko nowe, ale i używane części Scania pochodzące z demontażu w pełni sprawnych ciągników siodłowych. Jeśli i Ty chcesz naprawić swój pojazd Scania niskim kosztem, ale przy pomocy sprawdzonych części, zapraszamy do kontaktu. Firma TRUCK BP oferuje zarówno komponenty do naprawy pojazdów Scania, jak i ich serwis.