Oryginalnie zamontowany w Twoim aucie Scania most uległ awarii i chcesz go wymienić bez wydawania fortuny? Postaw na oryginalne części używane pochodzące z demontażu, które oferuje swoim Klientom TRUCK BP, internetowy sklep z częściami do aut Scania i DAF. Wśród dostępnych komponentów znajdziesz także wkład mostu Scania, obudowę mostu czy most tylny Scania.

Jak działa wkład mostu Scania?

Dyferencjał, inaczej określany jako mechanizm różnicowy lub wkład mostu, wykorzystywany jest przede wszystkim w trudnym terenie oraz przy pokonywaniu zakrętów. Jego zadaniem jest wyrównywanie prędkości obrotowej na kołach. Wykorzystanie dyferencjału jest konieczne ze względu na to, że na zakręcie koła z obu stron pojazdu pokonują różną odległość. Wkład mostu z jednej strony przenosi moment obrotowy z silnika pojazdu na koła, a z drugiej strony wyrównuje prędkości na prawej i lewej osi w przypadku, gdy te się od siebie różnią. W skład mostu napędowego wchodzą:

  • mechanizm różnicowy, inaczej określany jako dyferencjał,
  • przekładnia główna,
  • półosie napędowe,
  • obudowa, stosowana w sztywnych mostach napędowych w autobusach i autach ciężarowych.

Pochodzący z aut Scania most jest narażony na uszkodzenia zwłaszcza wówczas, gdy zbyt rzadko wymieniamy olej w moście lub dużo jeździmy po trudnym terenie. Dbając o wkład mostu Scania, warto także regularnie weryfikować stan uszczelek – ich nieszczelność może powodować wyciek oleju i uszkodzenie dyferencjałów.

Sprawne i bezpieczne części Scania w TRUCK BP

Twoje auto hałasuje w trakcie jazdy? Być może zużyciu uległ most Scania. Wówczas zapraszamy do kontaktu – znajdziesz u nas pochodzące z demontażu mosty i dyferencjały Scania w dobrych cenach, które zamontujemy w Twoim aucie. Zapewniamy ekspresową wysyłkę zamówienia lub możliwość odbioru osobistego. Decydując się na zakup używanych części Scania w TRUCK BP, masz pewność, że kupujesz komponenty sprawne i bezpieczne. Zapraszamy do kontaktu!